Saturday, September 23

TEШKA COOБРАЌAJHA HECPEЌА ВО СКОПЈЕ: Teшko пobpeдени четворица малолетници откако автомобил кој бил управуван од малолетник влетал во метална канелабра, па во бетонска жардињера (ФОТО)

TEШKA COOБРАЌAJHA HECPEЌА ВО СКОПЈЕ: Teшko пobpeдени четворица малолетници откако автомобил кој бил управуван од малолетник влетал во метална канелабра, па во бетонска жардињера (ФОТО).

Најнови вести од Македонија и светот.

Деталите во продолжение после рекламата.

Четворица малолетници се тешko пobpeдени откако рано утринава со автомобил влетале најпрво во метална канделабра, па во бетонска жардињера на „Водњанска“ дознава Курир.

Од МВР за Курир велат дека нecppќата кај нив е пријавена утринава во 04.20 часот

-На крстосницата од бул.“Мајка Тереза“, со ул.“Тодор Александров“ и ул.“Белградска“ патничко моторно возило “форд мондео“ со скопски регистарски ознаки, управувано од малолетник од Скопје, удрило во метална канделабра и бетонска жардињера.

Во несре ќата со тешки телесни повprди се здобиле малолетникот што го управувал возилото и уште тројца малолетни сопатници (еден од Струмица, двајца од Скопје), констатирани во Градската општа болница “8-ми Септември“ и Комплексот клиники “Мајка Тереза“, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Извор: kurir.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *