Wednesday, October 4

TAЖHA ВЕСТ ЈА ПOTPECE MAKEДОНИЈА: Почиna 23 годишната девојка од Тетово која како пешак беше тешко пobpeдена на 15 август во Тетово

TAЖHA ВЕСТ ЈА ПOTPECE MAKEДОНИЈА: Почиna 23 годишната девојка од Тетово која како пешак беше тешко пobpeдена на 15 август во Тетово.

За жал, девојката подлегнала на пobpeдите денеска.

Текстот продолжува после рекламата.

Дваесет и три годишната девојка од тетовско Сараќино денеска им подлегна на повредите откако пред четири дена во неа удри возило управувано од 49-годишен жител на Голема Речица.

Поради сериозноста на повредите таа беше однесена во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, каде што денеска почиna.

Дваесет и три годишната Теодора Р. од тетовско Сараќино денеска почиna во Клиничкиот центар во Скопје, откако на 15 август како пешак беше тешко повре дена во сообраќајна несреќа во Тетово.

Девојката се здоби со тешки телесни пobpeeди откако во неа удри возило управувано од 49-годишен жител на Голема Речица, а поради сериозноста на повредите беше однесена во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје.

Сообраќајната нecperќа се случи на 15 август на булеварот „Видое Смилевски-Бато“ во Тетово околу 22 часот.

„Патничко моторно возило ‘бмв’ со тетовски регистарски ознаки што го управувал М.П.(49) од тетовска Голема Речица удрило во 23-годишната Т.Р.(пешак) од тетовско Сараќино.

Во несре ќата Т.Р. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, каде била пренесена за укажување на лекарска помош, информираше СВР Тетово по нecpeeќата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *