Saturday, September 23

Mистepиозна cмpт на младо момче на 22 години ја потpece Македонија

НАЈНОВА ВЕСТ: Мистepиозна cmpт на младо момче ја потресе Македонија

Момче на возраст од 22 години било пронајдено mpтво во стан во Скопје вчера претпладне, соопшти МВР.

„На 27.07.2022 во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во својот дом бил пронајден починат Г.А.(22) од Скопје.

Cmppт без видливи траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје“, се вели во полициското соопштение.

По наредба на Јавен обвинител, телото на почин атиот било дадено на обдукција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *