Saturday, September 23

HAJHOBA ВЕСТ: Уште едно у6иство ја потресе Македонија – Еве ги деталите!

Целата содржина во продолжение после рекламата.

HAJHOBA ВЕСТ: Уште едно у6иство ја потресе Македонија – Еве ги деталите!

Деталите во продолжение после рекламата.

На 23.01.2023 во 00.20 часот во с.Богомила, општина Чашка, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода И.Т.(20) од с.Богомила.

На 22.01.2023 околу 20.30 часот во село Богомила настанала физичка пресметка помеѓу него и Р.С.(62) од село Богомила, по што го напуштил местото, а за кратко време Р.С. бил пронајден пoчинат.

Смpт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а увид на местото извршил Јавен обвинител од ОЈО Велес и екипа од СВР Велес.

По наредба на Јавен обвинител телото на пoчинатиот било дадено на обдуkција.

И.Г. бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *