Sunday, December 3

HAJHOBA ВЕСТ: Потрагата по малолетникот од Битола заврши – Еве ги деталите

HAJHOBA ВЕСТ: Потрагата по малолетникот од Битола заврши – Еве ги деталите.

Убави вести од Битола. За голема среќа 15 годишното дете кое беше исчезнато е пронајдено.

Деталите во продолжение после рекламата.

СВР-Битола доцна вечерва соопшти дека малолетникот кој беше пријавен за исчезнат, е пронајден.

СВР Битола почна акција за пронаоѓање на 15-годишниот малолетник А.И. кој, како што пријавила неговата мајка А.И. (33 г.), се оддалечил од својот дом. Исчезнувањето е пријавено синоќа во 22:10 часот.

– По преземените акции, исчезнатото дете е пронајдено и вратено кај родителите, потврдија од СВР-Битола.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *