Sunday, December 3

CTPAШHO: Уkpaдено бебе во Скопје- Жена одземала бебе кое мајката го оставила пред маркет

CTPAШHO: Уkpaдено бебе во Скопје- Жена одземала бебе кое мајката го оставила пред маркет.

Следете не и бидете во тек со најновите вести од Македонија и светот.

Содржината продолжува после рекламата.

Денеска (16.08.2022) полициски службеници од СВР Скопје ја лишија од слобода С.С. од Скопје, набрзо по добиена пријава околу 11.30 часот дека одземала бебе од Ѓ.М., која, според пријавеното, бебето го оставила пред маркет во Градски трговски центар во Скопје.

Детето и С.С. се пронајдени на територија на Ѓорче Петров и С.С. е приведена во полициска станица.

Веднаш по добиената пријава преземени се соодветни мерки и активности од страна на полициски службеници и известен е јавен обвинител.

Извршен е разговор со сопругот на пријавителката, како и со возачот на такси возилото со кое С.С. заминала кон Ѓорче Петров.

Против С.С. ќе биде поднесена кривична пријава до надлежното обвинителство и таа по брза постапка ќе биде изнесена пред надлежен судија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *