Sunday, December 3

Uncategorized

Трагедија вечерва ја потресе Македонија: Еден загинат во тешка сообраќајка, патот е во целосен прекин
Uncategorized

Трагедија вечерва ја потресе Македонија: Еден загинат во тешка сообраќајка, патот е во целосен прекин

Трагедија вечерва ја потресе Македонија: Еден загинат во тешка сообраќајка, патот е во целосен прекин На патот Битола-Ресен во тешка сообраќајка како што известија од СВР Битола, едно лице го загубило животот, објави 24 инфо. Според првичните информации на СВР Битола, во сообраќајката учествувале неколку возила, известуваат медиумите. сообраќајот е во прекин од 20:45 часот.
ТРАГЕДИЈА: Автобус прегази велосипедист од Скопје, почина во болница
Uncategorized

ТРАГЕДИЈА: Автобус прегази велосипедист од Скопје, почина во болница

ТРАГЕДИЈА: Автобус прегази велосипедист од Скопје, почина во болница На 05.11.2023 во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Кумановo-Скопје, под клучка „Илинден“, автобус „неоплан“ со скопски регистарски ознаки, управуван од В.Д.(63) од Скопје, удрил во велосипед управуван од Т.Н.(67) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, кој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош, каде што денеска починал. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје....
ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 15 годишна девојка е удрена од товарно возило на пешачки премин пред штипскиот Народен театар
Uncategorized

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 15 годишна девојка е удрена од товарно возило на пешачки премин пред штипскиот Народен театар

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 15 годишна девојка е удрена од товарно возило на пешачки премин пред штипскиот Народен театар 15 годишна девојка е удрена од товарно возило на пешачки премин пред штипскиот Народен театар, известува Телевизија М-Net. Девојката се здоби со телесни повреди, по што беше пренесена во КБ Штип. По лекарскиот преглед е пуштена на домашно лекување. Возилото било управувано од 21 годишен возач. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ(клик ТУКА) ...
Трагична вест ја потресе Македонија: Cе самоуби малолетно девојче
Uncategorized

Трагична вест ја потресе Македонија: Cе самоуби малолетно девојче

Трагична вест ја потресе Македонија: Cе самоуби малолетно девојче Пред неколку моменти се случи самоубиство во Тетово, oбјави Алсат телевизија. Неофицијално, Алсат дознава дека се работи за малолетно девојче (16-17 години). Трагичниот настан се случи во Трговскиот центар на плоштадот во Тетово. Полицијата и обвинителството се на лице место. Повеќе детали се најавени за подоцна.
НАЈНОВА ВЕСТ: Протече видео од ПУКАЊЕТО во Ист гејт мол
Uncategorized

НАЈНОВА ВЕСТ: Протече видео од ПУКАЊЕТО во Ист гејт мол

НАЈНОВА ВЕСТ: Протече видео од ПУКАЊЕТО во Ист гејт мол Порталот Курир објави видео од пукањето во Ист гејт мол поппладнево во кое беа ранети две лица. Видеото е достапно тука. ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО ОД ПУКАЊЕТО ВО ИСТ ГЕЈТ: Врз Раде Штекли е пукано како во див запад! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) pic.twitter.com/3DosqGp7OR— Курир (@KurirMK) October 24, 2023 Да потсетиме дека попладнево во Ист гејт мол се случи пукање каде беа ранети две лица, од кои едно потешко. МВР го потврди инцидентот и во тек е увид. Ова е втор ваков инцидент во трговскиот центар за речиси два месеци, а мета е истото лице....
Ужасна вест ја потресе Македонија: Ги испрскал со бензин сопругата, мајката и двете деца и се заканувал – полицијата го уапсила
Uncategorized

Ужасна вест ја потресе Македонија: Ги испрскал со бензин сопругата, мајката и двете деца и се заканувал – полицијата го уапсила

Ужасна вест ја потресе Македонија: Ги испрскал со бензин сопругата, мајката и двете деца и се заканувал – полицијата го уапсила Вчера попладне во 14.30 часот во Велес полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода 40-годишниот А.Р. од Велес, извести МВР. – Тој на 21.10.2023 околу 10.30 часот во домот, испрскал со бензин и се заканувал на неговите сопруга, мајка и двете деца, соопшти МВР. По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок....
Вонредна вест: Пејачката Елена Ристеска натепана во ноќен клуб
Uncategorized

Вонредна вест: Пејачката Елена Ристеска натепана во ноќен клуб

Вонредна вест: Пејачката Елена Ристеска натепана во ноќен клуб Елена Ристеска била натепана во ноќниот клуб “Интермецо”, дознава “Скопје1”. Засега типот на повредите не е познат, а се се случувало два часа по полноќ. Ристеска била нападната од женско лице, потврдуваат од МВР за “Скопје1”. “Се работи за расчистување на случајот”, велат од МВР.
(ФОТО) Спенџарска ја отвори сметката за струја и се шокираше
Uncategorized

(ФОТО) Спенџарска ја отвори сметката за струја и се шокираше

(ФОТО) Спенџарска ја отвори сметката за струја и се шокираше Без сомнение Јелена Спенџарска е една од највпечатливите и најпрепознатливи ТВ лица во Македонија која е повеќе од една деценија во медиумскиот простор. Уште повеќе знае да привлече внимание со нејзиниот модерен, но истовремено префинет стил, а неретко знае и да си поигра со смелите комбинации во повеќе бои. Изминатиов период ја немаме можноста да ја гледаме секојдневно во утринските емисии, само понекогаш, но тоа е затоа што Спенџарска се пресели кај својот партнер во Солун и во Скопје доаѓа по потреба. Овојпат објави пост на кој се снима како реагира додека ја отвора сметката за електрична енергија и притоа од реакцијата може да се види дека е шокирана. Спенџарска притоа напиша – Извини мамо, дали може да се ...
Доцна вечерва пристигна ТРАГИЧНА ВЕСТ: Најмалку 28 лица загинаа при превртување на брод на реката Конго
Uncategorized

Доцна вечерва пристигна ТРАГИЧНА ВЕСТ: Најмалку 28 лица загинаа при превртување на брод на реката Конго

Доцна вечерва пристигна ТРАГИЧНА ВЕСТ: Најмалку 28 лица загинаа при превртување на брод на реката Конго Најмалку 28 лица загинаа при превртување на брод на реката Конго, во истоимената земја во Централна Африка, соопштија денеска локалните власти. Околу 200 патници се спасени, додека засега неутврден број се водат како исчезнати. Несреќите со чамци се чести на реката Конго и езерата во земјата поради честата употреба на импровизирани чамци кои речиси секогаш се преоптоварени. Поголемиот дел од населението во северозападниот дел на земјата ги користи реките за патување поради недостиг на проодни патишта и затоа што тоа е поевтин начин за патување. Владата на Конго ја забрани ноќната пловидба по реките во земјата за да спречи несреќи, но многу луѓе ја игнорираат наредбата....
Тело на починато лице најдено покрај Вардар, таму било со денови
Uncategorized

Тело на починато лице најдено покрај Вардар, таму било со денови

Тело на починато лице најдено покрај Вардар, таму било со денови Во близина на болницата „Систина“, на кејот на реката Вардар, пронајдено е тело на починато лице. Први сведоци биле случајни минувачи. Телото подолго време стоело покрај коритото на реката. Причините за смртта не се познати, ниту пак, кога настанала. Ќе се утврдува и идентитетот на лицето. Повикана беше полиција, која сега прави увид. Телото ќе биде дадено и на обдукција, а треба да биде повикан и јавен обвинител. ...