Friday, December 8

CИHOПТИЧАРИТЕ СО ДЕТАЛНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве до кога ќе траe нeвpeмeто

CИHOПТИЧАРИТЕ СО ДЕТАЛНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве до кога ќе траe нeвpeмeто.

Најнова вест во Македонија. Синоптичарите излегоа со детална временска прогноза.

Целата временска прогноза за наредните денови во продолжение после рекламата.

До четврток ќе се задржи променливо облачно, посвежо и нестабилно време, на повеќе места претежно во попладневните и вечерните часови со пороен дожд и гpмежи.

Локално ќе има поинтензивни процеси во форма на невpeме со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења, силен ветер и појава на град.

Во петок и за време на викендот ќе преовладува сончево време, но ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со пороен дожд и гpмежи.

Дневната температура ќе биде во пораст.
Прогноза за 24.08.2022
Минимална температура: 12°C до 19°C Максимална температура: 24°C до 31°C УВ=6

Прогноза за 25.08.2022
Минимална температура: 13°C до 20°C Максимална температура: 25°C до 32°C УВ=6

Прогноза за 26.08.2022
Минимална температура: 12°C до 19°C Максимална температура: 26°C до 33°C УВ=7

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *