Friday, December 8

BOHPEДНА ВЕСТ: Во скопско во автомобил пронајдено тело на младо лице кое било зacтpeлано

BOHPEДНА ВЕСТ: Во скопско во автомобил пронајдено тело на младо лице кое било зacтpeлано.

Најнова вест. Текстот продолжува после рекламата

Синоќа, ноќта кон петокот 05.08 околу 1:40 часот на самата крстосница меѓу селата Радуша и Свиларе, во скопско, полициски службеници од Полициското одделение Сарај во патничко возило „рено меган“ со пробни регистарски таблички пронашле лице без знаци на живот, со повреда од огнено oppyжjee.

По преземени мерки било утврдено дека станува збор за 39-годишниот А.А. од селото Никуштак, општина Липково.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал cmppт. По наредба на Јавен обвинител, телото било предадено на обдукциja. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *