Friday, June 2

BOHPEДНА ВЕСТ: “Ауди” прегази 26- годишна девојка во Скопје – Еве ги деталите!

BOHPEДНА ВЕСТ: “Ауди” прегази 26- годишна девојка во Скопје – Еве ги деталите!

Девојката е итно пренесена во болница.

Деталите во продолжение после рекламата.

На 09.02.2023 во 08.10 часот било пријавено дека во Скопје, на крстосницата од ул.„Александар Урдаревски“ и ул.„Натанаил Кучевишки“, патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.К.(35) од Скопје, удрило во пешакот Х.П.(26) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Х.П. констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *