Wednesday, October 4

BОHPEДНА ВЕСТ: 12-годишник паднал од стан во Скопје!

BОHPEДНА ВЕСТ: 12-годишник паднал од стан во Скопје!

Итно пренесено во болница 12 годишно дете.

Деталите во продолжение после рекламата.

12 годишно дете паднало од станот каде што живеело на ул. „Лука Геров“ во Скопје информира Министерството за внатрешни работи.

Според сведоштвото на мајката, детето паднало додека било само во собата.

Малолетникот би пренесен на лекување во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, а полицијата извршила увид.

МВР го расчистува случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *