Saturday, September 23

(BИДЕО) НАРОДОТ СЕ СОБИРА ПРЕД ПАЛАТАТА: Англија на нозе – По лошата вест за кралицата Елизабета за нејзината здравствена состојба

НАРОДОТ СЕ СОБИРА ПРЕД ПАЛАТАТА: Англија на нозе – По лошата вест за кралицата Елизабета за нејзината здравствена состојба, народот се крена.

Најнова вoнpeдна вест. По лошата вест за здравствената состојба на кралицата Елизабета цела Англија на нозе.

Деталите во продолжение после рекламата.

Како што претходно објавивме, од Бакингемската палата беше потврдено дека кралицата Елизабета (96) е ставена под постојан медицински надзор поради нејзината здравствена состојба.

Бидејќи лекарите ја потврдиле тешkaта здравствена состојба на кралицата, народот веќе почнал да се собира пред палатата.

Принцот Хари и Меган Маркл, кои пред два дена беа во Британија, а потоа отпатуваа за Германија, се враќаат да бидат со кралицата и остатокот од семејството поради голема грижа за нејзиното здравје, јавуваат британските медиуми.

Војводата и војвотката од Сасекс ќе отпатуваат во Шкотска за да бидат со кралицата, изјави портпаролот на Хари и Меган.

Сите четири деца на британската кралица Елизабета Втора отпатуваа во замокот Балморал во Шкотска за да бидат со кралицата, бидејќи лекapите денеска потврдија дека таа е во лоша здравствена состојба.

Принцот Чарлс со својот син принцот Вилијам, принцезата Ана, принцот Едвард и принцот Ендру исто така пристигна во Балморал, пренесува Ројтерс.

Како што е соопштено, кралицата ќе продолжи да лежи во државата во замокот Балморал во Шкотска.

BBC наеднаш ја прекина програмата, се емитуваат вонpeдни вести – стотици граѓани веќе започнаа да се собираат пред кралскиот дворец (ВИДЕО).

BBC One ја прекина целата своја редовна програма најмалку до 18 часот.

Медиумската корпорација ја донесе оваа одлука да го прекине своето редовно емитување на „Би-Би-Си Еден“ поради веста за здравјето на нејзиното височество Елизабета Втора.

Емитувањето е прекинато за да се информираат гледачите дека лекарите на британската кралица се загрижени за нејзиното здравје, соопшти Бакингемската палата. И таму почнаа да се собираат граѓани, загрижени за здравствената состојба на кралицата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *