Saturday, September 23

(ФОТО + ВИДЕО) Голема тpaгедиja: Пред cмpтта објавил снимка- Пoчинa 23-годишниот натпреварувач на Американскиот идол

(ФОТО + ВИДЕО) Голема тpaгедиja: Пред cмpтта објавил снимка- Пoчинa 23-годишниот натпреварувач на Американскиот идол.

Стpaшна тpaгедија го потресе светот. На само 23 години загинна 23 годишниот Вили, натпреварувач во Американски идол.

Деталите за тpaгедијата во продолжение после рекламата.

ВИЛИ СПЕНС (23), вицешампион во 19-та сезона на Американски идол, загина во вторникот во сообраќајна неcpeќа.

Деталите за неcpeќата се уште не се познати, но веста за cмpтта ја потврдил за TMZ роднина на Спенс кој открил дека на Вили во еден момент му пукнала гумата.

Откако ја сменил гумата и продолжил да вози дома од Тенеси до Атланта, тој наводно удpил во камион паркиран покрај патот.

Со пеење на хитови како „A Change is Gonna Come“ и „Georgia on My Mind“, Спенс ги воодушеви судиите и публиката во 19-тата сезона на American Idol, но на крајот победи Чејс Бекам.

Колегите и пријателите се збогуваат.

Пејачот го објави последното видео во кое пее само неколку часа пред cмpтта.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

Ко-ѕвездата на Спенс во „Американски идол“, Кетрин Мекфи, по веста за неговата cмpт изјави: „Ми беше задоволство да пеам со тебе и да те познавам.“

Продуцентот Рандал Емет, исто така, остави порака за Вили, пишувајќи:

„Имав среќа да пее за мене. живеат во мојот дом и на други настани. Ќе ми недостигаш пријателе. Допревте толку многу од нас“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *