Saturday, September 23

Што се случува? Повторно ПУKAЊE во Македонија: 27 годишник пресретнат и нaпаднаaт со огнено opyжje на автопатот Скопје- Велес

Што се случува? Повторно ПУKAЊE во Македонија: 27 годишник пресретнат и naпаднат со огнено opyжje на автопатот Скопје- Велес.

Најнова вест во Македонија. Пykaње на автопатот Скопје – Велес.

Деталите во продолжение после рекламата.

Драма на автопатот Скопје-Велес: Го пресретнале и му пykaле во возилото.

27 годишник од с. Стојаково, општина Богданци, пријавил дека на автопатот Скопје-Велес, на бензинска пумпа во близина на Катланово, две возила во кое било лице со кое претходно имале недоразбирање, му го попречиле патот на неговото возило и пykaле.

Тој управувал товарно возило, а за среќа нема повpeдени лица, ниту оштетувања на возилото од пријавителот.

Од МВР со соопшение за настанот:

-На 20.09.2022 околу 19.30 часот во Полициското одделение Петровец, Д.В.(27) од с.Стојаково, општина Богданци, пријавил дека околу 18.50 часот на автопатот Скопје-Велес, на бензинска пумпа во близина на Катланово, две возила „бмв“ и „мерцедес“, во кое било лице со кое претходно имале недоразбирања, му го попречиле патот на товарното возило кое го управувал и пxkaле кон возилото.

Нема повpeдени лица, ниту оштетувања на возилото на пријавителот. – стои во соопштението.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *