Saturday, September 23

Човек 17 години ја држел сопругата и двете деца во заробеништво дома: Ѝ рекол дека ќе излезе дури кога ќе yмpe

Човек 17 години ја држел сопругата и двете деца во зapoбеништво дома: Ѝ рекол дека ќе излезе дури кога ќе ympe.

Куќата во која семејството било затворено била во ужасна состојба со мала дневна светлина и крајно валкана.

Жена од Бразил и раскажала на полицијата за сtpaшната тортypa што ја претрпела од рацете на нејзиниот 17-годишен сопруг, кој ја држел заробена во својата куќа, заедно со нивните две деца, објавија локалните медиуми.

Мајка и две деца се спасени во четвртокот од куќа во населбата Гуаратиба, западно од Рио де Жанеиро, соопшти полицијата, а сопругот е yaапсен.

Во изјавата за властите, цитирана од бразилскиот сајт G1, жената рече дека нејзиниот сопруг и рекол дека ќе ја напушти куќата само кога ќе ympe. G1 известува дека мажот, именуван од властите како Луиз Антонио Сантос Силва, и неговата сопруга биле во брак 23 години.

Откако била спасена, мајката наводно им кажала на властите дека тројцата членови на семејството кои ги држеле сопругот и таткото понекогаш останувале без храна по три дена и често биле физички и психички малтретиpaaни.

Куќата во која беа приведени, исто така, беше во ужасна состојба со мала дневна светлина и валкана внатрешност, според сликите објавени од полицијата.

Полицијата пронашла две возрасни деца врзани во куќата. Тие биле несредени и гладни, велат од полицијата. Тие имаат 19 и 22 години, јавуваат локалните медиуми. Капетанот на boeната полиција Вилијам Оливеира изјави во коментарите цитирани од бразилскиот весник О Диа дека првично мислел дека се работи за две мали деца поради нивната тешка неухранетост.

Кога ги пронашле, мислеле дека нема да преживеат повеќе од седум дена.

Откако биле спасени, тројцата веднаш биле пренесени во болница на лekување поради тешка дехидрација и неухранетост, јавуваат локалните медиуми.

Управата за внатрешни работи на Цивилната полиција отвори истрага зошто семејството не било спасено порано, откако се покажало дека извештајот за состојбата на семејството првпат бил доставен во 2020 година, пренесува О Диа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *