Friday, December 1

(ФОТО) TPAГЕДИJA – На само 27 години си го одзеде животот: Изврши caмoyбиcтво популарната водителка и поранешна кошаркарска ѕвезда Нина Пеќолк

На само 27 години си го одзеде животот: Популарната водителка и поранешна кошаркарска ѕвезда изврши caмoybиcтвo.

Лошата вест брзо се прошири. На само 27 години посегна по својот живот, а била верена и требало да се мажи.

Пред сите други изгледала како најсреќната личност на светот. Затоа разговарајте со вашите блиски почесто, прашувајте ги како се чувствуваат, дали имаат некој проблем, дали можете некако да помогнете, бидејќи не знаеме што сѐ се крие во некоја личност. Навидум можеби изгледа среќно и задоволно, но внатре во себе да потиснува работи кои за жал завршуваат на ваков начин.

Сакајте се меѓу себе, посветувајте си внимание, помагајте си, бидејќи не секој може да се справи сам со потешкотиите кои ги носи животот.

Деталите во продолжение после рекламата.

Популарната водителка на вести и поранешна кошаркарска ѕвезда од Висконсин, Нина Пеќолк, изврши самоybиство. Таа имаше само 27 години.

Телото на водителката, која беше едно од омилените лица на каналот News 9 VAOV, е пронајдено при полициски претрес во нејзиниот дом во Ваусау, пишува TMZ.

Веста за нејзиното самоybиство за медиумите ја потврди нејзината сестра Кејтлин Пеќолк.

– Сестра ми беше убедливо најсреќната личност што мислев дека ја познавам – рече таа и додаде дека Нина се верила и наскоро требало да се омажи.

– Понекогаш едноставно не знаеш низ што поминуваат луѓето, без разлика колку мислиш дека познаваш некого… Сестра ми имаше пристап до секој извор што можете да го замислите. „Таа само зрачеше со љубов и позитивност, и толку многу се грижеше да се прелива во другите луѓе и секогаш да ги става другите луѓе на прво место“, рече Кејтлин.

– Мислам дека го направи тоа затоа што не се грижеше за себе.

Колегите на Нина од телевизијата, каде што работи од 2017 година, се шokkиpaни од нејзиното ненадејно заминување.

– Целиот тим овде на „News 9“ е апсолутно yништен од загубата, како што знаат многу други. Нина ја сакаше оваа заедница и луѓето што живееја овде. Беше љубезна личност со големо срце и заразна насмевка и многу ќе ни недостига – се наведува во заедничкото соопштение.

-Никогаш во животот не сум сретнала некој кој е посакан од оваа девојка – напиша нејзиниот колега со кој водеа веста, Брендан Меки, во почит на Фејсбук.

„Секој ден таа ги насмеjуваше луѓето, без разлика дали тоа беше преку ТВ екранот или само затоа што беше неверојатна пријателка“, продолжи тој.

Универзитетот во Јужна Флорида Булс, каде Пеќолк играше три сезони, рече дека им било ckpшено срце кога дознале за нејзината cmpт.

Поврзана вест: ПИНК ЗАВИЕНА ВО ЦPHO – тага до небото во домот на сопственикот на телевизијата, Жељко Митровиќ тешко ќе го преброди вчерашниот ден (ФОТО).

Јован Митровиќ, брат на сопственикот на Телевизија Пинк, Жељко Митровиќ, почиna на 29 август на 71-годишна возраст, а веста за неговата cmpт вчера ја соопшти Жељко.

Taжната вест за неговата cmpт беше објавена во Националниот дневен весник на Пинк телевизија. Јован Митровиќ ќе биде погpeбан на гробиштата Отакринг во Виена на 8 септември во 13 часот.

Јован Митровиќ е роден на 18 септември 1951 година во Белград, каде што го завршил и го воспоставил своето академско образование на Електротехничкиот факултет.

Инаку, во поранешна Југославија, Јован работеше на поврзување на компјутерски системи во банки и пошти, што резултираше со отворање на фирма во 1992 година, која работеше во Белград и Виена.

Од 1999 година до неговиот последен ден ја извршуваше функцијата директор на медиумскиот систем Пинк и е еден од основачите на телевизиските канали на Пинк во дијаспората.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *