Friday, June 2

„Филип замина во трагедија која не е разбирлива и никогаш нема да биде. Почивај во мир“ – музичкиот бенд Undone со последен поздрав

Скопје тагува денеска. Скопската двојка која беше пронајдена падната од зграда во Центар, мажот за жал почина на лице место.

И двајцата се познати скопски музички имиња.

Текстот продолжува после рекламата.

Македонија денеска ја потресе голема трагедија. Филип е момчето кое го загуби животот, а на социјалните мрежи веќе се простуваат од него.

Од Филип пред малку се опростија и од музичкиот бенд Undone. Објавата ја пренесуваме во целост:

Почивај во миp Филип најпрекрасната личност, еден од столбовите на Undone, кој беше со нас од пред да започнеме со Undone и до крај,

деновиве работеше на ново видео за The War On Love од нашиот нов еп каде се заљуби правејќи музика заедно,

многу неверојатни анимации и видеа што ги направил на толку многу песни, омоти што ги дизајнирал за албуми.

Филип замина во трагедија која не е разбирлива и никогаш нема да биде.

Вистински херој. Како што вели Дарко – Ќе те држиме внатре засекогаш…некаде – стои во објавата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *