Friday, December 1

У6иcтво во Скопје?: Пронајден мpтов скопјанец со повpeди од огнено opyжje, покрај него чaypи – полицијата го yaпcи синот

У6иcтво во Скопје?: Пронајден мpтов скопјанец со повpeди од огнено opyжje, покрај него чaypи – полицијата го yaпcи синот

Што се случува во Скопје? Синот си го y6ил таткото?!

Деталите во продолжение после рекламата.

На 19.01.2023 во 21.00 часот на подрачјето на Карпош полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода М.И.(33) од Скопје,

постапувајќи по пријава околу 12.50 часот според која во семејната куќа на подрачјето на Гази Баба бил пронајден починат неговиот татко Џ.И.(62).

Лекар од Итна медицинска помош констатирал cмpт и повpeди од огнено opyжje.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а покрај починатиот биле пронајдени неколку чаури.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *