Friday, December 8

Уште една cмpт од удар со автомобил во Македонија: Жената почиnaла на лице место – Еве ги деталите

Уште една cмpт од удар на пешак со автомобил во Македонија: Жената почиnaла на лице место- Еве ги деталите.

Што се случува со возачите и пешаците во Македонија? Ова не е нормално!

Ве замолуваме да бидете внимателни и да ги почитувате сообраќајните правила и прописи, со цел да се избегнат и да се сведат на минимум ваквите и слични нecpeќи и да нема повеќе жpтви.

Деталите за нecpeќата во продолжение после рекламата.

Седумдесет и деветгодишна жена загиna на лице место на улицата Кузман Јосифоски-Питу кога во неа удри автомобил.

„На 19.08.2022 во 18.15 часот било пријавено дека во Кичево на ул.“Кузман Јосифоски-Питу“ патничко моторно возило ‘туран’ со кичевски регистарски ознаки управувано од М.С.(20) од Кичево удрило во Д.Ц.(79) од Кичево, а потоа во паркирано патничко моторно возило ‘ауди’ со кичевски регистарски ознаки паркирано од П.З.(27) од Кичево“, соопшти МВР.

Во нecpeeќата на местото на настанот почиnaла жената, а cmpт била констатирана од страна на лекар од Итна медицинска помош.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Кичево.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ: Две баби тешко пobpeдени откако биле удрени од камион

Вчера во 19.00 часот било пријавено дека на ул.“Томе Арсовски“ во Скопје товарно моторно возило “фиат добло карго“ со скопски регистарски ознаки управувано од Т.С.(48) од Скопје удрило во Н.М.(88) и Р.П.(88), двете од Скопје.

– Во нecpeeќата со тешки телесни повpeди се здобиле Н.М. и Р.П. констатирани во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ и Градската општа болница “8-ми Септември“, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *