Saturday, September 23

УШТЕ ЕДНА СООБРАЌАЈНА HECPEЌА НА ПАТИШТАТА ВО МАКЕДОНИЈА: Автомобил излетал од патот – Жена и дете повpeдени

Во изминативе денови во Македонија, жал се пријавени голем број на сообраќјани нecpeќи.

Текстот продолжува после рекламата.

На несреќите им нема крај: Автомобил излетал од патот – Еве ги деталите.

УШТЕ ЕДНА СООБРАЌАЈНА HECPEЌА НА ПАТИШТАТА ВО МАКЕДОНИЈА: Автомобил излетал од патот – Жена и дете повpeдени.

На 09.08.2022 во 14.40 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Г.Седларце-с.Синичане, патничко моторно возило „цитроен“, со хрватски национални ознаки, управувано од С.З.(26) од с.Камењане, излетало надвор од патот, информираат од МВР.

Во несреќata со тешки телесни повреди се здобила С.З., а со телесни повреди се здобил малолетен сопатник, констатирани во Клиничката болница во Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Фото: Илустрација

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *