Saturday, September 23

УШТЕ ЕДЕН МЛАД ЖИВОТ ЗГАСНА: Тешka cooбраќајна неcpeќа во Струмица – Еве ги деталите

Млад живот згасна во Македонија: Тешka coobpaќајна несреќа во Струмица – Еве ги деталите

Целата содржина продолжува после рекламата.

Најнови вести од Македонија и светот.

На 10.08.2022 во 01.55 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на регионален пат Р 1403, делница помеѓу селата Добрејци и Василево, струмичко, се случила сообраќајна несреќа во која Д.Р. (22) од Струмица, управувајќи патничко возило „бмв“ со струмички регистерски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал надвор од патот.

Во неcpeeќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициска станица Струмица.

Неговите пријатели на социјалните мрежи денеска објавуваат дека Д.Р. (22) им подлегнал на повредите. Нека почива во мир. Царство Небесно!

Фото: Илустрација

Поврзани вести:
Детали за синоќешната сообраќајна нecpeeќа кај Могила

На 09.08.2022 во 22.04 часот било пријавено дека на крстосницата од кракот Битола-државна граница со Р. Грција и патот Ѓавато-Тополчани се случила сообраќајна неср еќа помеѓу патничко возило „фолксваген туарег“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од У.Р.(45) од Битола и патничко возило „бмв“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.(34) од с.Могила.

Во несреќата со тешkkи телесни повреди се здобил Н.Р., констатирани во Клиничката болница во Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *