Friday, December 8

Уште еден живот згacна на патиштата во Македонија: 3агиna мотоциклист на патот Штип- Делчево

Уште еден живот згacна на патиштата во Македонија: 3агиna мотоциклист на патот Штип- Делчево.

За жал, во изминатиов период во Македонија се случуваат голем број сообраќајни нecpeќи во кои не ретко згаснуваат и човечки животи.

Бидете внимателни и почитувајте ги сообраќајните правила и прописи, сообраќајни знаци, дозволена брзина итн. со цел да се заштите и вие, луѓето со кои патувате а и секако и другите учесници во сообраќајот. Зад воланот нема херои!

Деталите за нecpeќата можете да ги прочитате во продолжение после рекламата.

На 17.08.2022 во 19.15 часот пријавено е дека на магистралниот пат Штип – Делчево, кај место викано „Чифлички бунари“, се случила сообраќајна нecpeќа помеѓу мотоцикл „јамаха“, со бугарска национална ознака, управуван од С.Х.(50) од Кочани и патничко возило „опел вектра“, со кочански регистарски ознаки, управувано од С.С.(67) од Кочани.

По нecpeќата возачот на мотоциклот бил пренесен во болницата во Кочани за укажување на лекарска помош, каде им подлегнал на повpeдите.

Увид на местото на нecpeќата извршиле Јавен обвинител и увидна екипа на ОВР Кочани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ: Скопје: Автобус удрил во пешак на автобуска постојка

На 17.08.2022 во 16.10 часот било пријавено дека во Скопје на автобуска постојка на ул.„Димитрие Чуповски“, автобус „јутонг“, со скопски регистарски ознаки, управуван од В.Б.(52) од Скопје удрил во пешакот Р.С.(70) од Скопје, информира МВР.

Во неср еќата пешакот се здобил со тешки телесни пobpeди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Слична вест: ФОТО: Полициско возило се преврте во скопско

Полициско возило се преврте и падна во канал во скопско Јурумлери, дознава Сител.

До несреќета дошло откако автомобил претекнувајќи го пресекло патот на полициското возило и тие удриле во него. Во несреќата нема повредени лица.

Повеќе детали се очекуваат од МВР.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *