Tuesday, May 30

УЖAC BO MAKEДОНИЈА: Татко на својот 22 – годишен син му нанел повpeди со HOЖ!

УЖAC BO MAKEДОНИЈА: Татко на својот 22 – годишен син му нанел повpeди со HOЖ!

Каков татко прави ваквко нешто на своето дете?

Деталите во продолжение после рекламата.

На 14.01.2023 во 17:00 часот на ул.„Решад Џафери“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар го лишиле од слобода А.С.(46) од Скопје.

Тој се сомничи дека околу 14:00 часот во неговиот угостителски објект на Бит Пазар со нож му нанел повреди на неговиот син В.С.(22), кој бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување помош.

Полициски службеници извршиле увид и ножот бил пронајден и одземен.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, Одделението за семејно насилство – Единица за насилен кpиминал при СВР Скопје ќе поднесе соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *