Friday, December 8

ТЕА ТАИРОВИЌ открива што луѓето знаат најмалку за неа, каде добива најмалку бакшиш и дали знае да прави АЈВАР (ВИДЕО)

Познатата пејачка „кралицата на бакшишот“ Теа Таировиќ која стана особено познаата во регионов со песната „Хајде“ во интервју за македонски новинар, одговарајќи на интересни прашања открива што луѓето знаат најмалку за неа, кои е нејзиниот омилен македонски град, дали знае да прави ајвар но и многу други информации на овие брзи и кратки прашања.

На најбогатите места вообичаено се добива најмал бакшиш.

Што јавноста знае најмалку за тебе? Што најмногу ја нервира?

Кои се трите македонски градови кои ги наброи?

Што е потешко, да се снима песна или видео.

Околу 5 илјади евра за рефрен, 14 илјади евра бакшиш на свадба, и мноогу слични наслови пропратени со видео снимки на кои Таировиќ е опсипана со евра и долари, редовно се објавуваат во медиумите во соседствотоо.

Погледнете што конкретно изјави Теа Таировиќ која добива огромен бакшиш на нејзините настапи. Таа во изминатиов период често ја пее македонско девојче и знае на настапи да го земе и македонското знаме.

За крај од интервјуто на кое доби кратки и брзи прашања, Теа ја заврши и македонската песна.

Во продолжение екстра фотографии кои Теа ги објавува на Инста а на кои изгледа прекрасно. Уживајте.

Фото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *