Sunday, December 3

Татко снимен како ја држи раката на својата ќерка која загина во земјотресот во Турција

Татко снимен како ја држи раката на својата ќерка која загина во земјотресот во Турција.

Срцепарателни снимки од Турција се пират на социјалените мрежи.

Текстот продолжува после рекламата.

Фотографии на татко кој ја држи раката на својата ќерка која загина во земјотресот се проширија од турскиот град Караманкараш.

Фоторепортерот на агенцијата АФП, Адем Алтан, направи серија фотографии денеска кои го прикажуваат Месут Ханџер како седи среде уништена зграда.

Притоа ја држи раката на 15-годишната ќерка Ирмак, чие тело останува заглавено под урнатините.

Караманкараш е еден од најтешко погодените градови во вчерашната катастрофа и во негова близина беше епицентарот на вториот силен земјотрес од 7,5 степени според Рихтеровата скала.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *