Friday, December 1

„Тамара Тодевска во прегратките на Сашо Мијалков: Бизнисменот пред да оди во затвopoт во Струга го прославил раѓањето на внуката!“.

„Тамара Тодевска во прегратките на Сашо Мијалков: Бизнисменот пред да оди во затвopoт во Струга го прославил раѓањето на внуката!“.

Поранешниот шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков неколку дена пред да започне со издржувањето на тригодишната затворска казна во струшкиот затвор го прослави раѓањето внуката на забава во хотелот Мериот.-објави ,,Фокус

На социјалните мрежи објавени со фотографии од забавата којашто ја направиле Мијалкови, а поранешниот директор е сликан со пејачката Тамара Тодевска, која пеела на забавата.

Вмнуката се роди на 15 август, а на забавата присутна била и поранешната министерка за култура, Елизабета Канческа-Милевска, ќерката на Трифун Костовски, Олга Костовска,кошаркарот Перо Антиќ и манекенката Катарина Иванова.

Неговиот постар син, Јордан Мијалков се ожени неодамна со Анастасија и набргу стана татко.

Мијалков требаше да оди во затвop на 8 август на издржување на казната за случајот „Империја“ откако се спогоди со обвинителството.

Но, издржувањето го одложи за на 22 август наводно поради болничко ле кување, но вчера присуствувал на забавата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *