Sunday, December 3

Тажна вест ја потресе Македонија: Македонски државјанин загинал со мотор во Црна Гора – Еве ги деталите

Bo Црна Гора загинаал македонски мотоциклист.

Според информациите од тамошните медиуми, не носел заштитна кацига.

Во продолжение сите информации околу истата содржина.

Според Полициската управа, починатиот живеел во Цетиње, се движел кон Подгорица, а на главата немал заштитна кацига.

Мотоциклист, државјанин на Северна Македонија, загинал во тешка сообраќајна несреќа што се случила денеска околу 15 часот на магистралниот пат Подгорица – Цетиње, во местото Каменица кај Подгорица, пишува „Вијести“.

Во несреќата учествувале два автомобила и мотоциклист, кој починал на самото место.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *