Saturday, September 23

Тажната вест брзо се прошири утрово: На само 38 години ПОЧИHA еден од најпознатите скопски бербери

Тажната вест брзо се прошири утрово: На само 38 години ПОЧИHA еден од најпознатите скопски бербери.

Утро скопјани ги разбуди лошата вест за cмpтта на еден од најпознатите и омилен бербер на голем дел од нив.

Текстот продолжува после спонзорираната реклама.

Утрово на 38-годишна возраст во Скопје почина еден од најпознатите скопски бербер Џеваир Јакупи – Џеки, сопственик на студиото „Дјеки Јанг“ во ТЦ Зебра.

Веста со брзина на светлината се прошири на социјалните мрежи.

Скопјани преку своите фејсбук профили споделуваат сеќавања и упатуваат последен поздрав до човекот кој секојдневно ширел позитивна енергија и се грижел за нивниот изглед.

Познатиот бербер Џеки, иако млад позади себе имаше повеќе од 25 години искуство во овој занает.

Беше еден од омилените бербери на скопјани.

Искрено сочувство до најблиските, Почивај во мир Џеки!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *