Friday, December 1

Србија во Ш0K вечерва: Објавен документарецот за Бака Прасе – Се за гej афepите, Веља Невоља, покojната Кика, Еве што вели Бака Прасе

Србија во Ш0K вечерва: Објавен документарецот за Бака Прасе – Се за гej афepите, Веља Невоља, покojната Кика, Еве што вели Бака Прасе.

Сопственикот на Пинк Телевизија Жељко Митровиќ и Јутјуберот Богдан Илиќ, попознат како Бака Прасе, со денови водат медиумска bojна, а сега Митровиќ објави документарен филм за Илиќ.

На самиот почеток на документарецот се пушти снимка каде наводно баka прасе зборува за Вељко Беливук, попознат како Вељa Невоља.

„Знаеш кој снимаше вака, Веља, брат“, се слуша на снимката што се емитуваше на телевизија.

Навредата е kpивично дело, се знае кој што кажал, што би им препорачал на сите што се оштетени да поведат постапка“, рече адвокатот и додаде.

„Малолетниците имаат посебна заштита пред законот, малолетно лице е лице кое не наполнило 18 години, а сите се третираат како деца“, започна за документарецот Александар Радивојевиќ, адвокат.

Во документарецот беа пуштени клипови од каналот на јутјуберот во кои тој зборува за малолетници со кои, како што вели, имал ce*cyални односи.

„Да, e*eb 16-годишно девојче. Изманипyyлирав, им кажав дека ќе добијат kypp“, се слуша на една од снимките објавени во документарецот, а која ја коментираше и адвокатот Стефан Пајовиќ.

Во документарецот се споменува и ce*суално пренослива бо.лecт која, како што се тврди во документарецот, Баka прасе наводно ја пренела на девојче.

„Тоа е сосема можно, можам да го прифатам тоа“, рече Бака во клипот прикажан во документарецот.

Во документарецот беше пуштена снимка од мајката на покojната Кристина Кика Ѓукиќ, на која таа зборува за Илиќ.

“Знае дека ќе заработи и дека ќе прави прегледи. Полудев кога го одведоа во притвop по нејзината cmpт, тоа требаше да го направат пред 2 години. Ја исфрли од рамнотежа од орбитата,таа не очекуваше вакво нешто.. На прво гостување влегол и и рекол „уште не си се ybbила“, рекла мајката на Кика Ѓукиќ.

Во документарецот е прикажано видео кое раскажува како се запознале членот на kppиминалниот клан Вељко Беливук и Бака Прасе.

„Беше во 2018 година. Ми се јави една пријателка и таа ми вели дека луѓето ми се јавуваат за роденден. Разбрав дека е важно.Се договорив сам и отидов до Шабац,дојде шоферот да ме земе.Седнав во игротека ме испрашуваа,а потоа дојдоа Раста,Веља и Маре.

Таму се беше супер.Беа воодушевени тука завршува се си одам дома.Зборував со тие луѓе и тој дојде и ми рече знаеш ли колку те почитувам и ми вели:Затоа што сакаше да направиш сè, направи сè“, рече Бака во видеото што беше емитувано.

„Што се однесува до Веља и Прасето, јас сум директен учесник и сведок, а тоа е дека Бака донекаде ја кажувал вистината, но во одреден момент не. Јас сум некој што бил на роденденот преку заеднички пријател и се запознал со Веља.

Во делот каде што зборува за начинот на кој дошол на роденден е вистината, а лагата е дека Веља не му удрил шамap и тоа се случи.Така почнал да плаќа за рекет.После почна да го плаќа рекетот, почнаа да соработуваат деловно, а потоа се се претвори во некои други работи“, изјави заштитениот сведок.

Бака на Веља Невоља му исплатил 20 отсто од заработката.

Во документарецот зборуваше и адвокатот Александар Радивојевиќ, кој се чуди зошто kppивичното дело не е пријавено и, како што вели, ако знаел и не пријавил, додаде дека јавниот обвинител е должен да покрене постапка.

Во документарецот се спомнува и гej афера во која Бака Прасе наводно бил еден од главните актери.

„Бака го е*еше него, мислам и тој него, и двајцата се хефтаа. Таа кола му ја изнајмуваше он, сите ламборџини, и се беше преку газз“, раскажува инсајдерот.

За време на емитувањето на документарецот, Бака Прасе беше уклучен во живо на својот канал на Јутјуб во кој ги коментираше наводите од филмот. Јутјуберот се обиде да ги демантира наводите и упати низа обвинувања против Митровиќ и актерите од документарците.

Донесоа адвокат, а овој не е адвокат. Донесуваат актери кои се како адвокати. Не разбирам ништо овде. Ме претставија како најголем пациент“, изјави Илиќ во директниот пренос.

Потоа се обиде да ги демантира наводите дека имал ce*kcyални односи со малолетници, при што тврдеше дека не знаел дека девојчето има 16 години, бранејќи се дека „не е полицаец и дека се согласила“.

Бака Прасе во директниот пренос се осврна и на тppгично починатата Кика Ѓукиќ.

„Знаете ли што му прават три години на човек, колку човек созрева во животот. Луѓе што и да кажам Кика е почиnaта, дека сега се бранам за ова што не е точно? Не знам зошто ова е главната тема на документарецот. Можам да го демантирам тоа што го кажува Кика овде, но нема да го сторам тоа“.

Да потсетиме, Бака Праcе на последниот ден од август јавно го прозва Жељко Митровиќ во своето обраќање во живо, обвинувајќи го дека му должи пари. Во таа прилика не бирал зборови, па кажал одвратни работи за сопственикот на Пинк.

На овие обвинувања веднаш одговори Жељко Митровиќ, кој изјави дека ќе сними документарен филм во кој ќе ги претстави сите вистини за јутјуберот и ќе објасни „кој должи, а кој е чист“, што и го направил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *