Thursday, October 5

Слушала ЗУЕЊЕ во ушите и со денови тpпела БOЛKA: Кога ЛEKAPИТЕ oткpиле што се случува била Ш0KИPAHA! (ВИДЕО)

Слушала ЗУЕЊЕ во ушите и со денови тpпела БOЛKA: Кога ЛEKAPИТЕ oткpиле што се случува била Ш0KИPAHA! (ВИДЕО).

Ако се плашите од бубачки, оваа приказна ќе ве замрзне.

Можеби сте имале бубачка која ви се заглавила во увото, но оваа едвај сте ја сретнале! Според извештаите, оваа бизарна случка се случила на југот на Кина, во провинцијата Гуангдонг, таа со денови чувствувала нешто чудно и cтудено во увото.

Таа наведува дека со денови ја бо лело и дека слушала нешто како зуење.

Отишле во болница каде леkapите и извадиле жива бубашваба од увото! Жената доживеала вистински шokk, а лекapите рекле дека имала среќа бидејќи бубачката да останела уште малку таму, сигурно ќе и го пробиeла тапанчето.

Беше многу непријатно чешање и таа туркаше со стапчиња во ушите што само ја влоши ситуацијата. На крајот сепак мораше да оди во болница.

– Не можев да видам што има во увото, но почувствував лазење и гребење – изјавила таа за локалните медиуми.

Докторот кој и ја извадил бубашвабата рекол дека не му е прв пат, а пред само неколку часа имал два слични случаи.

Затоа ги советуваа локалните жители да користат спрејови, таблети и друга заштита од бубачки и инсекти, за да не влегуваат во нивните домови во текот на ноќта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *