Friday, June 2

СЛЕДУВА ТЕМПЕРАТУРЕН Ш0K: Ќе имаме OГРОМНА разлика меѓу утринските и дневните температури во следниот период во Македонија

СЛЕДУВА ТЕМПЕРАТУРЕН Ш0K: Ќе имаме огромна разлика меѓу утринските и дневните температури во следниот период во Македонија.

Славчо Попоски со најнови најави за времето.

Деталите во продолжение после спонзорираната реклама.

Во следниот период следува температурен шok во Македонија. – најави нашиот познат метеоролог Славчо Попоски.

Станува збор за ОГРОМНАТА разлика на утринските и на дневните температури на воздухот.

Следните утрини минималните температури ќе се спуштаат во интервалот од 1 до 9 степени, што значи дека наутро ќе биде доста студено, максималните температури пак ќе се искачуваат во интервалот од 20 до 26 степени.

НАПОМЕНА: Токму поради ОГРМНАТА разлика на температурите биометеото ќе биде доста неповолно, па така кај метеопатите се можни позначителн и здравствени проблеми, па затоа ВНИМАНИЕ.

Времето ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до умерена, повремено и локално и позначителна облачност. Од вторник ќе расстат условите и за повремени врнежи од дожд и тоа барем одсега гледано од локален карактер.

До понеделник времето во Македонија ќе се задржи стабилно, суво и сончево со умерена локална облачност.

Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 21 до 26 степени, додека наутро ќе биде релативно студено и температурите понекаде ќе се спуштат до околу 0 степени.

Од вторник па натаму ќе има зголемена облачност и ќе има појава на повремени локални врнежи од дожд.

Температурите ќе бележат тенденција на незначителен пад и истите ќе се искачуваат во интервалот од 17 до 24 степени.

Во Скопје и околината исто така до понеделник времето ќе се задржи стабилно, суво и сончево со умерена локална облачност.

Од вторник па натаму ќе има зголемена облачност и ќе има услови за појава на повремен локален дожд. Температурите ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 23 и 25 степени.

За нови, детални и по потреба обновени метео информации, следете го официјалниот фејсбук профил на Славчо Попоски.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *