Friday, December 1

СИТЕ БЕА Ш0KИРАНИ: Познатиот фудбалер на Твитер објави-Се надевам ќе ме почитувате. Јас сум геј” , но потоа избриша и се огласи

СИТЕ БЕА Ш0KИРАНИ: Познатиот фудбалер на Твитер објави – Се надевам ќе ме почитувате. Јас сум геј” , но потоа избриша и се огласи.

ИКЕР КАСИЛАС, легендарниот капитен на Реал Мадрид и еден од најдобрите голмани на сите времиња кој освои апсолутно се со Кралскиот клуб и шпанската репрезентација, излезе како гeh со кратка порака на Твитер:

„Се надевам дека ќе ме почитувате. Јас сум гej.”

За еден час Касиљас собра повеќе од 200 илјади реакции на Твитер и голем број нови следбеници.

Тој ја избриша објавата по нешто повеќе од еден час.

Пујол го поддржа:
Касиљас во текот на кариерата беше во јавни односи со неколку жени, а моментално е разведен од сопругата со која има два сина.

Во коментарите на Твитер, тој беше „поддржан“ од поранешниот соиграч Карлес Пујол, кој рече: „Време е да кажамe. Горд сум на тебе“.

Касиљас како дете пристигна во Реал Мадрид и во клубот остана 25 години. Тој го имаше своето деби во 1999 година како 18-годишник. Тој се појави 725 пати за клубот, втор по Раул.

Како прв голман на Шпанија, тој ја освои светската титула и две европски шампионски титули.

Со Реал освои 19 трофеи од кои три ЛШ, а кариерата ја заврши во Порто.

ИКЕР КАСИЛАС на Твитер објави дека е геј околу 14 часот. Еден час подоцна објавата исчезна, а славниот шпански голман ја објасни ситуацијата во нов твит:

„Мојот профил беше хакиpaн. За среќа, сега се е во ред. Извинување до сите мои следбеници. И, секако, уште едно извинување до ЛГТБ заедницата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *