Friday, December 1

Се омaжив за TATKO му на бившиoт дечко: Почнавме да се гледаме уште кога бев ТИНЕЈЏEPKA!

Се омaжив за TATKO му на бившиoт дечко: Почнавме да се гледаме уште кога бев ТИНЕЈЏEPKA!

Таа откри дека ги загубила пријателите откако се омажила за таткото на своето поранешно момче.

Сиднеј Дин (27) од Охајо, САД, првпат го запознала камионџијата Пол (51) како шестоодделенка откако го посетила нејзиното тогашно момче, синот на Пол.

И покрај крајот на нивната детска романса, тие останаа пријатели во текот на средното училиште и таа често го посетуваше нивниот дом после училиште и за време на викендите.

Но, кога синот на Пол си најде девојка во средината на тинејџерските години, Сиднеј се најде како трето тркало и често разговараше со Пол и врската се случи спонтано.

Сега, луѓето ги вртат главите од нивната романса – но таа не се грижи бидејќи го има најдобриот ce*c во својот живот.

„Тој е единствената личност со која сум имал ce*kc и тој е најдобар“, изјави Сидни за Џем прес.

„Никогаш не очекував дека ќе се заљубам во Пол и се запознавме на нетрадиционален начин, но јас сум толку среќенa што го направив тоа“.

Двојката почна да се забавува кога Сиднеј наполнила 16 години, што е законска возраст во Охајо.

Но, таа вели дека нивниот пат до вистинската љубов не бил без подеми и падови – и им требало долго време да го убедат своето семејство во тоа.

„Мајка ми веќе знаеше кој е Пол и од неколкуте пати што зборуваа, се снаоѓаа навистина добро“. „Но, кога првпат и кажав на мајка ми дека сме заедно, таа не беше среќна“, објасни Сиднеј.

„Разликата во години навистина влијаеше на неа и траеше околу една година – на крајот дојде и сега доаѓа постојано“, објасни таа.

„На почетокот и на татко ми не му се допаѓаше разликата во години, а бидејќи живее надвор од државата, не го гледаше толку многу. „Но, сега навистина му се допаѓа.

Што се однесува до двете деца на Пол, парот верува дека неговиот најмлад син ја сфатил нивната романса „најтешко“ бидејќи Сиднеј веќе го познавала.

Сиднеј рече: „Тој не се согласуваше со врската неколку години, но сега кога сме заедно и во брак, тој не поддржува да бидеме заедно.

Сепак, Сиднеј додаде дека има пријатели кои не ја поддржуваат нивната врска. Сега веќе не се нејзини пријатели.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *