Sunday, December 3

Се огласи Бака Прасе: Еве поради што ми е изгасен Јутуб каналот – Се е поради него, многу очајно!

Се огласи Бака Прасе: Еве поради што ми е изгасен Јутуб каналот – Се е поради него, многу очајно.

Јутјуберот Богдан Илиќ, попознат како Бака Прасе, проговори откако неговиот канал на Јутјуб беше затворен и откри зошто тоа се случило.

Откако со кратка порака се „прости“ од својот канал, Илиќ откри зошто му бил затворен каналот.

– Бев погоден со три страјка – напиша Бака и продолжи:

– Каналот ми е исклучен. Добив страјкови на клипови каде што гостував на Пинк пред четири, пет години – објасни тој.

По објавата во која објасни се, Илиќ покажа и за кои клипови штрајкува неговиот канал, а тоа беа три видеа од гостувања на ТВ Пинк.

Ова се видеата поради кои беше затворен каналот на Бака Прасе на YouTube:

Првото видео за кое доби страјк е клип што го зеде од ТВ Пинк од неговото гостување во емисијата „Амиџи шоу“.

Видеото датира од 2020 година, а неговата содржина беше поврзана со тогашната „вojна“ на Бака со Војаж.

Уште едно контpoвepзно видео е насловено „Дискусија со Бака – имам талент MC Exy“. Во овој клип Богдан, снимајќи го својот видео материјал кој го објави на својот канал, украде делови од шоуто кое тогаш се емитуваше на Пинк и за кое право да го емитува и пласира само Пинк телевизија.

Ова е второто видео за кое станува збор:

А и третото видео е во сопственост на телевизијата „Пинк“, а објавено е на каналот на Богдан.

Третото видео беше отстрането од интернет, а негово отстранување побара компанијата Пинк.

Да потсетиме, Бака на својот Инстаграм профил се огласи откако утрово беше затворен неговиот канал на Јутјуб на кој имаше над два милиони следбеници.

– Збогум Бака Прасе Youtube канал – напиша Илиќ.

Инаку, Илиќ беше најследен јутјубер од нашите простори додека не му беше затворен профилот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *