Wednesday, October 4

СЕ ЗАПАЛИЛ СО ЦИГАРА И ИЗГОРЕЛ ВО СОПСТВЕНИОТ КРЕВЕТ: Немил настан ја потресе Македонија!

СЕ ЗАПАЛИЛ СО ЦИГАРА И ИЗГОРЕЛ ВО СОПСТВЕНИОТ КРЕВЕТ: Немил настан ја потресе Македонија!

Бидете внимателни. Не палете цигара додека лежите во кревет.

Деталите во продолжение после рекламата.

61 годишен маж вчера бил пронајден починат во неговата куќа во селото Ругинце, Општина Старо Нагоричане.

Се запалил со цигара и изгорел, пронајден пoчинат маж во Ругинце.

„По овластување на Јавен обвинител, полициски службеници извршиле увид и било констатирано дека собата била исчадена,

а починатиот Л.С.(61) бил пронајден изгорен во креветот од пожар кој настанал од неизгасена цигара.

Cмpт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството“, соопшти СВР Куманово.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *