Friday, June 2

Свирепо y6иство: Се сретнале во ГТЦ, по што заминале во напуштен објект каде 20 пати го прободел со нож!

Свирепо y6иство: Се сретнале во ГТЦ, по што заминале во напуштен објект каде 20 пати го прободел со нож!

Ги измил рацете и си заминал од местото.

Деталите во продолжение после рекламата.

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 39-годишен тетовец на издржување на затворска казна во КПУ „Идризово“ – Скопје за кого постои основано сомнение деа сторил kpивично дело – У6иство од член 123 став 2 точка 1 од Kpивичниот законик.

– На 29 декември, во напуштен објект на улицата „1737“ во Скопје, по вербална расправија, осомничениот со умисла на свиреп начин лишил од живот едно лице.

Со оштетениот се сретнале во Градскиот трговски центар и тргнале во правец кон т.н. „Адвокатска улица“.

Во напуштениот објект започнале да се караат, па осомничениот од џебот извадил нож со кој на оштетениот му задал повеќе од 20 убоди во телото, информира Обвинителството.

Поради сериозноста на повредите оштетениот починал, а осомничениот ги измил рацете и си заминал од местото на настанот.​

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *