Tuesday, May 30

Потрагата по скопјанката заврши со тpaгичен крај: МВР со детали

Лошата вест брзо се прошири. Потрагата по скопјанката заврши со тpaгичен крај: МВР со детали

Во текот на изминатите неколку денови на социјалните мрежи се споделуваше апел во потрага по Стојанка, жена која исчезна, а имала и здравствени проблеми.

Завчера беше споделена информација дека е видена кај депонија од Арачиново спрема Куманово, биле пронајдени кошулата и патиките.

Вчера, за жал Стојанка е пронајдена мр тва. Известување! За жал жената е пронајдена mpтва денеска. Нека почива во мир, – стои во објавата.

МВР ги сподели деталите:
Вчера во 10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во нива покрај патот кој води од село Арачиново кон село Грушино, скопско, била пронајдена почината С.Ѓ.(74) од Скопје, за која на 24.07.2022 нејзината ќерка пријави дека се оддалечила од домот.

По наредба на Јавен обвинител телото на почината било дадено на обдукција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *