Saturday, September 23

ПЕКАРСКИ ЦЕНИ ГРМНАА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Кроасан со виршла 300 динари, мал јогурт 140 динари…

ПЕКАРСКИ ЦЕНИ ГИ РАЗБРАНУВАА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ, кроасан со виршла 160 денари, мал јогурт 140 денари.

На социјалната мрежа Твитер е објавена слика од сметка од пекара во соседна Србија, а луѓето се шокирани од цените! Според информациите, пекарата се наоѓа на аеродромот во Белград, а луѓето биле шокирани и никој не разбрал зошто се што е купено чини толку многу.

На сметката која се шири на социјалните мрежи може да се види дека една кроасан со виршла чини 300 динари (околу 160 денари), 250 милилитри јогурт е 250 динари (околу 140 денари), а 250 мл сок од портокал е 500 динари ( околу 260 денари).

Луѓето бурно реагираа во коментарите на оваа објава и ги споделија своите искуства со цените на аеродромите.

– Ќерка ми ми рече, вчера на аеродромот во Сурчин парче хељдопита е 400 динари.

Повеќе по темата прочитајте на Фактор.мк

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *