Saturday, September 23

ОД ПОЛНОЌ ДРАСТИЧНО ПОСКАПУВАЊЕ НА ГОРИВАТА: Прв пат дизелот е за толку поскап од бензинот – Еве ги новите цени

ОД ПОЛНОЌ ДРАСТИЧНО ПОСКАПУВАЊЕ НА ГОРИВАТА: Прв пат дизелот е за толку поскап од бензинот – Еве ги новите цени.

Ова досега де нема случено. Дизелот со 12 денари поскап од бензинот.

Деталите и новите цени после рекламата.

Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги, дизелот повторно драстично поскапува.

Од ноќеска на полноќ дизел горивото поскапува за 3 денари и ќе изнесува101,5 денари по литар, додека бензините поскапуваат 0,5 денари.

Ова е првпат дизелот да биде поскап од бензинот за 12 денари по литар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *