Tuesday, May 30

Од водите на Вардар извлечено човечко тело – МВР со детали!

Од водите на Вардар извлечено човечко тело – МВР со детали!

Уште едно тело извадено од водите на реката Вардар.

Деталите во продолжение после рекламата.

На 28.01.2023 околу 12.44 часот во СВР Скопје е пријавено дека по течението на реката Вардар во Долно Лисиче, пловел човечки труп, кој малку подоцна бил извлечен од водата од страна на противпожарната единица Скопје.

Од лекар од Итна медицинска помош е констатирана cмрт.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и известен е Јавен обвинител по чија наредба телото е предадено за oбдyкциja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *