Friday, June 2

Ограбено познато казино во Карпош

Ограбено познато казино во Карпош.

Им се заканил на вработените и одземал пари.

Деталите во продолжение после рекламата.

На 10.02.2023 околу 05.05 часот во СВР Скопје е пријавено дека во казино на подрачјето на Карпош, едно лице со закана од вработените одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *