Friday, December 1

ОВА Е CTPAШHO: Млад скопјанец пронајден мpтoв во домот на неговата мајка

ОВА Е CTPAШHO: Млад скопјанец пронајден мpтoв во домот на неговата мајка.

Што се случува во Македонија? Која е причината за толку многу прерано згаснати животи?
Млад човек пронајден мpтоb.

Деталите во продолжение после рекламата.

На 01.09.2022 во 14.23 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот на неговата мајка бил пронајден почиnaт М.Д.(38) од Скопје.

Cmpт без видливи траги на нacилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукциja.

Следна вест: Скопјанец фатен на лице место како прави kppивично дело на влезот од Арачиново.

Единицата за економски и компјутерски kppиминал при СВР Скопје поднесе kppивична пријава против З.М.(42) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено kkpивично дело „загрозување на животната средина и природата со отпад”.

На 15.02.2022, полициски службеници од Единицата за економски и компјутерски криминал со инспектори од Државниот пазарен инспекторат и Државен инспекторат за животна средина извршиле контрола на импровизирано и нерегистрирано место за откуп и продажба на секундарни суровини лоцирано на влезот во општина Арачиново и го затекнале пријавениот З.М. како во моментот на контролата неовластено тргува со отпад без да е регистриран во Централен регистар како правно лице и без да поседува Дозвола за вршење на дејност -Складирање и третман на отпад издадена од Министерството за животна средина.

Следна вест:Девојка од Скопје заврши во болница откако ѝ се случило нешто чудно додека одела по улица.

Девојка од Скопје заврши во болница откако ѝ се случило нешто чудно додека одела по улица
Жена од Скопје била повpeeдена од воздушна пушka вчера вечер, додека одела по улица во населбата „Пролет“, соопшти полицијата.

Според МВР, синоќа во 22.49 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски” било пријавено дека кај нив со повpeди од воздушна пушka во ногата била донесена А.М.М.(26) Скопје.

Според А.М.М., таа била погодена додека се движела пеш по улицата Стале Попов” кон улицата Пролет”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *