Wednesday, October 4

Нови лоши вести пристигаат од Турција – Познатата актерка исчезнa по земјотресот, фановите се загрижени!

Нови лоши вести пристигаат од Турција – Познатата актерка исчезнa по земјотресот, фановите се загрижени!

По земјотресот исчезна и сеуште нема потврда ниту за нејзината cмрт, ниту дека е жива.

Деталите во продолжение после рекламата.

Кансу Дере (42) несомнено беше најдобриот избор за улогата на Асја која и беше доделена во серијата „Неверство“, улогата на измамена жена која е подготвена на се за да открие кој е љубовницата на нејзиниот сопруг.

Имено, нејзиниот приватен живот е толку турбулентен што ниту една сапунска опера не би се срамела од тоа.

Најмногу била разочарана во врските кога во 2009 година требало да се омажи за турскиот комичар Џем Јилмаз, но тој се вљубил во нејзината најдобра пријателка Аха Јагта, со која Кансу носела ревии на почетокот на нејзината кариера.

Тој се оженил со неа и добиле дете, но среќата не траела ниту три години, а кога Џем подоцна се обидел да се врати кај неа, таа повеќе не ни размислувала за тоа.

– Поради тоа плачев со денови. Бев изневерена, повредена и ништо не можеше да ме расположи. Бев на дното. Моите пријатели работеа напорно околу мене, постојано ме изнесуваа надвор, се обидуваа да ме насмеат и расположат, но јас тонев сè подлабоко во мојата депресија, изјавила тогаш таа.

Но, тоа не е единствениот љубовен крах што го доживеала. Кога стрелата на Купидон конечно повторно ја погодила и таа се смирила со нејзиниот менаџер Џем Ајдин, неговата афера со друга жена брзо ја отрезнила.

– Ладна сум како мраз и таква ќе останам. Некои работи не ја засегаат јавноста затоа што се приватни, па се однесуваат само на мене. Јас не се оправдувам пред моите родители, ниту пак ќе барам изговори за другите. Лажењето е толку грда особина што не сакам да имам лажго во мојот живот. Всушност, колку побрзо тој излезе од мојот живот, толку подобро, барем според мене, рекла тогаш таа.

Кансу Дере се уште ја бара својата сродна душа, но поради се, денес тешко воспоставува врски. Порано имала конзервативни ставови за бракот. Таа не ги поддржувала разводите, ги сметала за погубни, а пред брак не би се согласила да живее со маж под ист покрив.

– Бракот е свет во Турција. Многу жени влегуваат во присилни бракови, но за среќа, тоа никогаш не се случи во моето семејство. Кога ги гледам моите родители, кои се заљубиле како тинејџери, сакам да ја доживеам истата страст, почит и пријателство.

Тие се најголемите примери во мојот живот и би сакала да бидам среќна како нив. За мене е важно мојот партнер да се сложи со нив, изјавила таа во едно интервју. Денес, сепак, смета дека е прекрасно ако браковите траат, но ако треба да завршат, треба да можете да се збогувате од нив.

По земјотресот во Турција, во раните утрински часови во понеделник, на 6 февруари, на интернет кружи веста за исчезнувањето на 42-годишната актерка Кансу Дере, позната по теленовелите „Мајчина љубов“ и „Измамената жена“. мрежа, но нема сеуште никаква потрврда за нејзината смрт, ниту официјално е потврдено наодот.

Познатата турска актерка Кансу Дере исчезна по силниот земјотрес во Турција, властите ја продолжуваат потрагата за да дознаат каде е, во последните часови нејзиното име стана тренд на социјалните мрежи поради зголемената загриженост за нејзиното здравје, според информациите. од порталот Puente Libre y Milenio и AP.

Убавата актерка е родена на 14 октомври 1980 година во провинцијата Анкара, нејзиниот татко е бугарски имигрант, а другото семејство има грчки корени, информациите потврдија дека целото нејзино детство живеела во провинцијата Езмир, а потоа се преселила во главниот град на земјата да студира.

Дури откако ја освои наградата за убавина Мис Турција, освои место меѓу најпознатите во земјата, оттаму и се катапултираше кариерата во сапуниците и денес Кансу Дере бидејќи не можат да ја најдат, а спасувачите продолжуваат да работат и бараат преживеани меѓу урнатините, предизвикани од страшиот земјотрес.

Сепак, нема официјален извештај за нејзината состојба, па дури и за некои други познати турски актери.

Некои турски ѕвезди како Чагри Читаанак и Мелиса Асли Памук на социјалните мрежи објавија дека членовите на нивните семејства се под урнатините по движењето и бараат помош за да ги спасат.

Сите спортски и рекреативни активности се откажани.

Додека првиот човек на Синдикатот на професионални продуценти на филм и телевизија, Тимур Савчи, покажа дека се организираат да помогнат финансиски за да се обезбеди „поддршка за камп приколки, генератори и помош во храна“.

Некои актери донираа пари како Ирем Деричи, Арас Булут Ијнемли, Киванч Татлитуг, Мустафа Чечели, Едис, Челил Налчакан и Хакан-Дерја Балта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *