Friday, December 1

Не се бричам ,,долу” бидејќи ако влакната немаат функција нема ни да растат: Манекенка воодушевена од изгледот, а кога ќе се соблече настанува молк (ФОТО)

Иако идеалите за убавина, вклучувајќи го и телото без влакна, со години им се наметнуваат на жените, многу познати личности, меѓу кои и ќерката на Мадона, Лурд, „негуваат“ влакна на различни делови од телото.

Следствено, повеќето жени денес полека излегуваат од својата комфорна зона и јавно разговараат за тоа како нивното тело изгледа со влакна, што е природна работа.

Една од нив е манекенката Ејми, која одлучила да не користи брич до дополнително известување кога станува збор за бикини зоната.

На нејзиниот профил на TikTok таа редовно прикачува клипови на кои гордо позира во бикини, но наместо совршена линија, фокусот е на нејзината „грмушка“.

„Значи, ако влакна не требаше да има, тие воопшто немаше да растат на нашите тела“, рече Ејми.

Инспирирани од нејзиниот став, многу жени ја пофалија манекенката дека е самоуверена. Исто така, имаше и мажи кои се согласија дека влакната воопшто не мора да бидат гадни.

„Мислам дека е кул и cekccи, искрено“, „Влакната се cekccи, не знам што е проблемот“, „Ми се допаѓа кога мојата девојка изгледа природно. Повеќе и се восхитувам!“, „Не треба да ти биде срам, само нека расте“, „Нема ништо лошо во бричењето, нема ништо лошо во нивно чување. Што и да сакате да направите е вистинскиот избор за вас“, беа само дел од коментарите под нејзините видеа.

Од друга страна, многумина се прашуваа дали некогаш се бричи или „шиша“ долу и на кој начин ја „дотерува грмушката“.

Манекенката откри дека ја шампонира, но и ја одржува срамната коса додека не стане мека и нежна, како и повремено ја бричи и ја обликува косата, во зависност од приликата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *