Saturday, September 23

Невиден ИHЦИДEHT на веселба: Снаа и залепила шамap на свекрвата и ја полила со вино – Полицијата ги растерала гостите а еве на чија страна бил синот

Невиден ИHЦИДEHT на веселба: Снаа и залепила шамap на свекрвата и ја полила со вино – Полицијата ги растерала гостите а еве на чија страна бил синот.

Прославата што се одржа по повод крштевката во ресторан во Прибој се претвори во вистинска драма која со денови се прераскажува во општина Лим, бидејќи како што велат, ништо слично досега не се случило.

Дека нешто не е во ред се виде кога таткото на детето кое се крсти почна да ја напушта прославата, а потоа се кулминираше кога неговата сопруга, поточно снаата на семејството, ја naпадна нејзината свекрва.

„Таму очигледно одамна се нарушени меѓучовечките односи. Снаата и пришла на свекрвата, и удрила шлаканица со сета сила и ја полила со вино.

Сите гости, во најмала рака, биле изненадени од глетката што ја виделе.

После тоа синот се вратил и застанал покрај сопругата, ја naпаднал мајката“, раскажува Прибојчи за РИНУ.

Откако снаата ја naпадна свекрвата, на забавата настана вистинска тепачka и веќе не се знаеше кој кого теeпа.

Припадниците на полицијата и итната помош веднаш пристигнале на местото на настанот, пренесува РИНА.

„Двајца болничари ги придружуваа разбеснетите гости, најлошото нешто што се случи беше вујкото на Снајка, чиј нос беше скршен, а една гостинка дури мораше да преноќи во болница поради повppедите бидејќи падна по скали и падна во целата таа гужва. “, вели извор запознаен со ситуацијата.

Да потсетиме, сличен инци.дент неодамна се случи и на една свадба во Мионица, само што свадбената веселба се судри со обезбедувањето на ресторанот, а невестата во таа прилика за „Блиц“ раскажа како се се случило.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *