Wednesday, October 4

На 19 години стана милионерка, се капе во луксуз: Еве како од сиромаштија дојде до 7 куќи и скапи автомобили

На 19 години стана милионерка, се капе во луксуз: Еве како од сиромаштија дојде до 7 куќи и скапи автомобили.

Живот погоден за принцеза. Таа е доказ дека можете да заработите кога имате голема желба за тоа. Се капе во луксуз, но многу ги цени парите што ги заработува.

Линзи Донован немала многу пари растејќи во Мериленд, каде што живеела со нејзините родители Мери и Винсент, но сега има огромни 4,66 милиони евра.

Девојчето се преселило на Флорида на 18-годишна возраст. Таа реши да се посвети на социјалните мрежи за да заработи пари со стриминг видеа.

Набрзо почнала да заработува многу, па решила да ги инвестира во недвижен имот.

Но, токму нејзините инвестиции во имот ја направија богата… Таа сега поседува седум домови вредни милиони.

Линдзи била толку очајна нејзините родители да се преселат за да бидат со неа што дури и им купила куќа.

„Ги изненадив моите родители со нивната куќа од соништата. Тие врескале додека ја разгледувале прекрасната куќа во која имало и базен.

„Ни го купи ова на нас? – прашале за имотот кој има четири спални соби, шест бањи и гостинска куќа. „Убаво е чувството да им се даде животот што го заслужуваат“, рече Линси

Нејзините родители истакнале дека таа секогаш имала желба да заработува.

Од рана возраст, Линзи „секогаш сакала многу од животот. Сакаше голема палата“, а со манекенството почна да се занимава на 15 години и со текот на годините бележи раст на нејзините фанови.

Покрај паметното инвестирање на парите, Линзи сака да се почести и со скапи автомобили, со еден вреден дури 391.000 фунти.

– Најмногу што сум потрошил во еден ден беше 450.000 долари.

Нејзината куќа ја купила кога имала 20 години.

– Ја имам најголемата куќа на целото езеро. Се чувствувам како принцеза секој ден кога влегувам во мојот прекрасен дом со високи тавани.

Зајдисонцата овде се прекрасни, сакам да ги гледам моите кучиња во базенот и мојата голема розова спална соба за барбики – ја опиша Линзи својата мала империја.

Таа поседува и фустан од 3.000 долари направен специјално за Ким Кардашијан.

Најголема сатисфакција на милионерката е фактот што никогаш не треба да се грижи за цените и што секогаш може да си дозволи се.

Линзи вели дека е одлично чувството кога можеш да купиш се што ќе посакаш без да размислуваш за цената, но истакнува дека ја цени вредноста на парите, а дека нејзината финансиска слобода е нешто бесценето.

Оваа ѕвезда на Инстаграм не се срами да покаже колку пари има, редовно споделувајќи детали од својот раскошен живот со своите следбеници.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *