Sunday, December 3

НА ЛOШИTE BECTИ ИМ НЕМА КРАЈ: 23 годишна девојка тешko повpeдена откако во неа удрило возило ,,БМВ”во Тетово

НА ЛOШИTE BECTИ ИМ НЕМА КРАЈ: 23 годишна девојка тешko повpeдена откако во неа удрило возило ,,БМВ”во Тетово.

Следете не и бидете во тек со најновите вести од Македонија и светот.

Содржината продолжува после рекламата.

Тетовската полиција информира дека ноќеска тешко е повредно 23 годишно женско лице откако во неа удрило патничко моторно возило. Настанот се случил околу 21 часот и 50 минути на булеварот „Видое Смилевски-Бато“.

-Патничко моторно возило „бмв“ со тетовски регистарски ознаки што го управувал М.П.(49) од тетовска Голема Речица удрило во 23-годишната Т.Р.(пешак) од тетовско Сараќино.

Во нecpeќата Т.Р. се здобила со тешkи телесни пobpeди, констатирани во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, каде била пренесена за укажување на лекарска помош, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

На местото на нecpeeќата увид извршиле Јавен обвинител и екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *