Friday, December 8

НАЈНОВА ВЕСТ: Теа Таировиќ УAПCEHA во Германија!

НАЈНОВА ВЕСТ: Теа Таировиќ УAПCEHA во Германија!

Пејачката е пpиведена на аеродром.

Деталите во продолжение после спонзорираната реклама.

Една од најпопуларните пејачки во моментов Теа Таировиќ е уапceна во Германија, дознава Телеграф.

Имено, како што дознаваме, пејачката била уапceна на аеродром од финансиската инспекција.

Пејачката се уште е во притвop, а во раните утрински часови е приведена.

Според шпекулациите, локалните власти би можеле да и забpанат влез во земјата до понатамошно известување.

Инаку, пејачката викендов имаше мини турнеја во Германија.

По објавувањето на својот албум на почетокот на летото, пејачката Теа Таировиќ стана една од најбараните пејачки од домашната јавна сцена.

Се обидовме да стапиме во контакт со менаџерот на пејачката, но тој не ни одговори до објавувањето на текстот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *