Wednesday, October 4

НАЈНОВА ВЕСТ: Силен земјотрес ја стресе Грција, близу Солун

НАЈНОВА ВЕСТ: Силен земјотрес ја стресе Грција, близу Солун.

Што се случува? Утрово земјотрес почувствуван и во Србија, предмалку и во Грција.

Деталите во продолжение после рекламата.

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала се случи пред малку на Халкидики.

Епицентарот на земјотресот се проценува на 12 километри југозападно од Ормилија, додека фокусната длабочина е проценета на 5 километри.

Земјотресот е почувствуван и во Солун.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *