Sunday, December 3

Најнова вест: Силен земјотрес во соседството

Во соседството

Најнова вест

Во Грција денеска регистриран земјотрес од 5,2 степени според Рихтеровата скала.

Земјотресот бил со епицентар на 28 км североисточно од градот Патра.

Засега не е познато дали има повредени лица и материјална штета.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *